EXPEDUJEME IHNEĎ! doručenie do 2–3 dní – Bezpečný nákup, možnosť platby na dobierku    

info@xdomacnost.sk

Najväčší raj pre baktérie v našich domovoch

Ak by ste očakávali, že na vrchole rebríčka najšpinavších miest v domácnosti bude jednoznačne tróniť WC, ste na omyle. Toaleta zďaleka nie je tým najväčším rajom nečistôt a baktérií. To najhoršie nájdete niekde celkom inde … napr. Aj vo vašej kuchyni.

Najväčší raj pre baktérie v našich domovoch

Problémová kuchyňa Na prvý pohľad sa to možno ani nezdá. Kuchyňa a milióny baktérií? Bohužiaľ, je to tak. Obrovské množstvo mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť rôzne zdravotné problémy, na vás číhajú zo všetkých kútov kuchyne. Drez a hubka na riad patrí k tým najlepším „príbytkom“ pre baktérie. Preto sa snažte udržiavať svoj drez v čistote a hubky na riad dôkladne dezinfikujte a často meňte. Rovnako tak je potrebné dôkladne umývať po každom použití doštičky na krájanie a často prať kuchynské utierky.

Kľučky Kľučkám sa v domácnosti väčšinou nevenuje extra veľká dávka pozornosti, ale aj tie sú obľúbeným miestom baktérií. Nečistoty sa na nich zhromažďujú každým otvorením či zatvorením dverí. Taká kľučka na dverách WC alebo kľučka na chladničku patrí k tým, na ktorých by ste našli celú plejádu nechcených mikroorganizmov. Pri upratovaní teda určite nezabúdajte ani na tieto drobnosti, akými kľučky na prvý pohľad sú. Ak ich budete pravidelne čistiť, prípadné zdravotné riziko sa výrazne zníži.

Kúpeľňa nie je neviniatko Ďalším adeptom na označenie „raj pre baktérie“ je aj kúpeľňa. Obzvlášť, ak sa jedná o kúpeľňu spojenú s toaletou. Stačí totiž jedno spláchnutie, a ak vopred nezavriete poklop toalety, kvapôčky sa rozletí po celej miestnosti. Potom už si asi viete predstaviť, kde všade skončí mikroskopické čiastočky obsahu vášho WC. V škárach okolo vane, umývadla či jednotlivými dlaždičkami obkladu sa tiež hromadí všelijaké potvorky, ktoré môžu spôsobiť nemalé zdravotné komplikácie. Venujte dostatok pozornosti čisteniu a dezinfekciu vane, umývadlá i škár.

Klávesnica a spol. Klávesnica aj myš počítača sa na prvý pohľad „tvária“ nevinne, ale v skutočnosti ukrývajú nespočet baktérií a nečistôt. Ak u vás doma používa jeden počítač viac členov rodiny, zrejme by ste na klávesnici i myši našli všeličo. Pri práci s počítačom by ste teda mali dodržiavať určité pravidlá – jednak je potrebné udržiavať klávesnicu i myš v čistote pravidelným čistením. Okrem toho si pred aj po práci s počítačom umývajte ruky a vyhnite sa jedenie počas používania počítača.

WC máme väčšinou čisté Paradoxom je, že podľa viacerých výskumov sú naše toalety skutočne jednými z najčistejších miest v domácnosti. Je to predovšetkým preto, že toaletu akosi podvedome považujeme za špinavú, a preto jej upratovania a dezinfekciu venujeme zvýšenú pozornosť.

Pokiaľ si teda chcete zaistiť čo nejčistejšiu domácnosť, snažte sa venovať pozornosť uvedeným rizikovým miestam. Aj keď všetky baktérie a mikroorganizmy v domácnosti zničiť nedokážeme a nie je to ani žiaduce, je dobré vedieť, kde sa ich skrýva najviac, aby vám tieto miniatúrne potvorky nespôsobili veľké zdravotné problémy.

sticky01

reklamácie bez starostí

Zavolajte a my
pre tovar prídeme
zadarmo

Viac informácií
sticky02

30 dní na vrátenie peňazí

Zvoz tovaru
zadarmo

Viac informácií
Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.